Şişli’de film gibi olay!

Arşiv Forum

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
369,938
Tepki
0
Puan
36
sislide-film-gibi-olay-6767.jpg


Olay, saat 17.00 sıralarında Şişli Fulya Pehlivan Sokak üstünde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, akşamüstü bir binaya tamirata gelen teknik servis elemanı Arda Ahmet G., pencereye yaklaşan bir kadının kendisine el ve kol hareketleri yaparak yanına çağırdığını fark etti. Genç kadın yanına gelen Arda Ahmet G.'ye, “Beni rehin aldılar, kapıları kilitlediler” şeklinde konuştu. Bunun üstüne genç adam, polis ekiplerine ihbarda bulundu.

Şişli’de film gibi olay!


Özel harekat polisi operasyon düzenledi

İhbar üstüne olay yerine gelen polis ekipleri, içeriden sesler geldiğini işitince kapıyı açmalarını istedi, fakat dönüş yapan olmadı. Kadının içeride rehin alındığını anlayan polis ekiplerinin bilgi vermesi üstüne olay yerine özel harekat polisleri de sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler eve operasyon düzenledi. Operasyon neticesinde 21 yaşındaki yabancı uyruklu genç kadın kurtarılırken, Fas uyruklu E.A. ve Suriye uyruklu Yusuf T. (42) uyruklu iki şahıs gözaltına alındı. Şahıslar emniyete götürülürken, polis ekipleri ise evde bir müddet inceleme yaptı.

Şişli’de film gibi olay!


“Beni öldürecekler, rehin aldılar ve kapıları kilitlediler”

Olayı fark edip polise ihbarda bulunan Arda Ahmet G., "Biz burada çalışıyoruz. Kız camdan seslendi ve sessiz bir biçimde bize el ve kol yaptı. Bizde yardımcı maksatlı yanına gittik ve bize 'beni öldürecekler, rehin aldılar ve kapıları kilitlediler' şeklinde konuştu. Öyle deyince bizde polisi aradık ve hemen geldiler, gereğini yaptılar. İlk etapta bir ekip geldi, kapıyı açtırmaya çalıştılar fakat içeridekiler kapıyı açmayınca daha çok ekip geldi. Sonra özel harekat polisi geldi ve kapıyı kırdılar, kızı çıkarttılar. İçerisinde iki adet yabancı uyruklu şahıs ve bir kız çıktı. Kızı kaçırmışlar, taciz etmişler ve rehin almışlar” şeklinde konuştu.

Şişli’de film gibi olay!

Kaynak :
 
Üst