Semih Yalçın'dan Seyit Torun ve Mansur Yavaş "açıklaması"

Arşiv Forum

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
49,409
Tepki
0
Puan
36
MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'de düzenlenen grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlamış; Ankara’da düzenlenen ve Ülkü Ocakları üyeleri tarafından yapıldığı iddia edilen saldırıyla gündeme gelen Alparslan Türkeş’i anma toplantısına ilişkin soruya cevap vermişti. Bahçeli, söz konusu soruya şu yanıtı vermişti: “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var”

Kamuoyunda "tehdit" şeklinde algılanan bu konuşmaya Millet İttifakı'ndan büyük tepkiler gelmiş ve Yavaş'a destek açıklamaları ardı ardına gelmişti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'da Bahçeli'nin bu açıklamalarıyla ilgili olarak Yavaş'ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı'nın "nefesi" olduğunu belirtmiş ve "tehdit dilinden medet" umulduğunu söylemişti. Torun'un açıklamalarından önce de Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından siyasi tartışmalara girmeyeceğini ve Ankara halkı için hizmetlerini sürdüreceğini açıklamıştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın söz konusu tartışmalar ilişkin olarak Twitter hesabından "açıklamalarda" bulundu.

MHP'li Semih Yalçın, Bahçeli'nin Yavaş'a "ayar" verdiğini belirterek Seyit Torun'u hedef aldı. Torun'a "tatava yapma, haddini bil" gibi ifadeler kullandı.

Semih Yalçın, Yavaş'ın MHP aleyhinde çalıştığını iddia ederek hakkında "düzenbaz" ifadesi kullandı. Yalçın ayrıca İYİ Parti Lideri Meral Akşener için de sert ifadeler kullandı. Son olarak Yalçın, Yavaş'ın "rahat durması" gerektiğini ve Bahçeli'nin "ikazlarını" dikkate alması gerektiğini söyledi.

MHP'li Semih Yalçın'ın söz konusu açıklamaları şöyle:

1-CHP'li Seyit Torun, Mansur Yavaş'a ayar veren Genel Başkanımız hakkında densizlik ederek sosyal medya üzerinden “Orada dur Bahçeli!” diye tıslamış! Haddini bil Torun! Haddini ve yerini bil! Tatava yapma!

2-Koskoca MHP Lideri; partisi aleyhinde dolap döndüren düzenbaz Mansur Yavaş’a uyarıda bulunmayacak, sicilli devşirmeniz de MHP'nin
arkasından serbestçe iş çevirecek öyle mi? Sevsinler sizi!

3-Seyit Torun, hızını alamayıp “Tehditleriniz acizliğinizdir.” demiş. Asıl acizlik, kendi insan kaynaklarını tüketip MHP’nin sokağa
bıraktıklarıyla iş tutmaktır.

4-Seyit Torun! Arkasında halkın olduğunu iddia ettiğin Mansur Efendi var ya, halka hizmet için harcama yapması gerekirken Belediye bütçesinden MHP’nin safra ve atıklarına ulufe dağıtıyor.

5-Bir zamanlar Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi CHP’lileşmekle suçlayan bu hadsiz, şimdi sizin kucağınızda perde arkasından MHP düşmanlığı yapıyor. Ne kadar düşük, atık, artık, fosil,
muarız varsa başına topluyor, yallayıp yemliyor.

6-Mansur Efendi arkasına aldığı İP Müdiresi ile birlikte, MHP camiasına fitne ve tefrika sokmak üzere atık ve dönek örgütlemedeki beyhude gayretini sevgili Ankaralılara tevcih etse, kendisi için de halk için de daha hayırlı ve yararlı olur.

7(son)-Mansur Yavaş artık rahat durmalı! Sayın Genel Başkanımızın haklı ikazlarını dikkate almalı! Almazsa kendisi bilir. Bizden söylemesi: Rüzgâr eken fırtına biçer. Fitne eken; öfke, kin, nefret, hışım ve şiddet
biçer! Halkın haceti bunlar değil!

1-2-3%20semih.png


4-5%20semih.png


Screenshot%202021-12-01%20at%2016-41-17%20(1)%20E%20Semih%20Yal%C3%A7%C4%B1n%20(%20E_SemihYalcin)%20Twitter.png
 
Üst