Japonya’da seyir halindeki trende kimyasal madde paniği

Arşiv Forum

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
369,938
Tepki
0
Puan
36
japonyada-seyir-halindeki-trende-kimyasal-madde-panigi-12865.jpg


Japonya'nın Chiba eyaletindeki Tobu Noda Hattı üstünde hareket eden trenin vagonunda görülen sıvı bir madde kısa zamanlı paniğe sebep oldu. Emniyet kaynakları ve görgü tanıklarının ifadelerine göre Kashiwa ve Omiya istasyonları arasında düzenli seferini yapan trenin bir vagonunun zemininde yerel saatle 06.15 sularında bilinmeyen bir sıvı maddeye rastlandı. Vagonu saran koku sebebiyle yolcular vaziyeti yetkililere bildirdi ve tren Nodashi İstasyonu'nda durduruldu.

Kimyasal saldırı olasılığına karşı bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi gönderilirken, yolcular da önlem maksadıyla tahliye edildi. Sıvının görüldüğü vagonda yolculuk eden 2 kadının mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Yapılan ilk araştırmada renksiz olduğu söylenen şüpheli sıvıda toksik bir bileşen belirlenmediği açıklandı. Sıvının trenin zeminine nasıl döküldüğünü belirlemek üzere ayrıntılı soruşturma açıldı.

Akıllara sarin gazlı metro saldırısını getirdi

Bugün yaşanan olay, Japonya'da 20 Mart 1995'te Aum Shinrikyo tarikatı tarafından sarin gazı kullanılarak düzenlenen terör saldırısını akıllara getirmesi sebebiyle endişeye neden oldu. Tokyo'daki Kasumigaseki metro istasyonunu hedef alan saldırı 14 kişinin yaşamını yitirmesine, 6 bin 300 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.
Kaynak :
 
Üst