Hababam Sınıfı Müzesi nerede? MasterChef’in çekildiği Adile Sultan Kasrı’na nasıl gidilir?

Arşiv Forum

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
49,409
Tepki
0
Puan
36
hababam-sinifi-muzesi-nerede-masterchefin-cekildigi-hababam-sinifi-muzesine-nasil-gidilir-71002.jpg

Öğretmenler Günü sebebiyle MasterChef’in 24 Kasım akşamı yayınlanacak bölümünü Hababam Sınıfı Müzesi’nin yer aldığı Adile Sultan Kasrı’nda çekilecek. Yarışmacılar eleme potasına girmemek için yarışırken, kasrın yeri merak ediliyor. Peki Hababam Sınıfı Müzesi nerede?

HABABAM SINIFI MÜZESİ NEREDE?​

Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Şener Şen, Halit Akçatepe ve Tarık Akan gibi daha pek çok usta oyuncuyu kadrosunda bulunduran Hababam Sınıfı filmleri Türk filmleri arasında farklı bir yere sahip olmakta. Rıfat Ilgaz’ın aynı isimli eserinden uyarlanmış olan Hababam Sınıfı filmleri de farklı tarihlerde Kartal Tibet ve Ertem Eğilmez gibi başarılı , ünlü yönetmenlerin imzasını taşıyor. Her oyuncu ve her karakterin sevildiği Hababam Sınıfı’nın çekimlerinin yapıldığı Adile Sultan Kasrı ise bugün Hababam Sınıfı Müzesi olarak hizmet vermekte. Yılın hemen her gününde ülkenin farklı yerlerinden gelen ziyaretçiler, Hababam Sınıfı’nın çekildiği mekanlarda dolaşırken, Mahmut Hoca, İnek Şaban, Güdük Necmi ve Damat Ferit’in hatırası ile aynı yerde bulunmanın da mutluluğunu yaşıyor. Sevilen filmin büyük bölümü Adile Sultan Kasrı’nda çekildiği için şu an kasrın filmin çekimlerinde kullanılan odaları müze olarak kullanılmakta. Adile Sultan Kasrı ise İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde bulunuyor ve Validebağ Korusu içinde yer alıyor.
Hababam Sınıfı Müzesi nerede? MasterChef’in çekildiği Adile Sultan Kasrı’na nasıl gidilir?

HABABAM SINIFI MÜZESİ'NE NASIL GİDİLİR?​

Aşağıdaki toplu taşıma araçları vasıtasıyla Adile Sultan Kasrı'na yani Hababam Sınıfı Müzesi'ne ulaşabilirsiniz. Otobüs: 11T, 14C, AVCILAR - SÖĞÜTLÜÇEŞME Tren: MARMARAY (HALKALI - GEBZE) Metro: M4, M5 Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: C-57, MİNİBÜS: C-76
Hababam Sınıfı Müzesi nerede? MasterChef’in çekildiği Adile Sultan Kasrı’na nasıl gidilir?
 
Üst