Altın dişli sahte savcı dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalandı

Arşiv Forum

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
369,938
Tepki
0
Puan
36
altin-disli-sahte-savci-dolandirdigi-paralarla-eglenirken-yakalandi-23774.jpg


Denizli'nin Sarayköy ilçesinde yaşan Perihan Ç. (70) ile irtibata geçen şüpheli, yaşlı kadını “Isminiz FETÖ soruşturmasına karışmış. Birazdan kadın savcımız evinize gelerek altın ve paralarınızın fotoğrafını çekecek” yalanıyla kandırdı. Telefon konuşmasından kısa bir müddet eve gelen Azeri Leman N. (22), yaşlı kadından aldığı ortalama 30 bin TL değerindeki altın ve paraların fotoğraflarını çekerek geri getireceğini söyledikten sonra hızla bölgeden uzaklaştı. Söylenen sürede gelen giden olmayınca vaziyetten şüphelenen Perihan Ç., jandarmayı arayıp bilgi almak istediğinde dolandırıldığını anladı.

Altın dişli sahte savcı dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalandı


Altın dişinden yakalandı

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarmanın dedektifleri JASAT ve Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, zanlının yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı. Dolandırılan Perihan Ç.'den zanlının ayırt edici niteliklerini öğrenen JASAT, altın dişli kadının peşine düştü. “Kod Altın Diş” isimi verilen soruşturmada titiz bir çalışma yürüten jandarma ekipleri, ön dişlerinden birisi altın kaplama olan Leman N.'nin izine il merkezindeki bir döviz bürosunda rastladı. Adım adım takip edilen sahte savcı, 10 saat içerisinde yaşlı kadından alıp bozdurduğu altın ve dövizlerin parasıyla bir gazinoda arkadaşlarıyla beraber eğlenirken kıskıvrak yakalandı.

Altın dişli sahte savcı dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalandı


Savcı serbest bırakılmasına itiraz etti

Yaşlı kadından dolandırdığı paraları suç ortaklarına ulaştıramadan yakalanan Leman N., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Adli kontrol koşulu ile serbest bırakılan kadın, hemen yurt dışına kaçmak için işlemlere başladı. Cumhuriyet savcısı, eldeki kanıt ve bilgilere dayanarak Leman N.'nin serbest bırakılmasına itiraz etti. Savcının itirazını haklı bulan bir üst mahkeme, zanlının tekrardan gözaltına alınmasına karar verdi.

Bu karar üstüne JASAT ekipleri, yurt dışına çıkmak için İl Göç İdaresine başvuru eden zanlıyı, yurt dışına kaçamadan ikinci defa yakaladı. Tekrardan mahkemeye sevk edilen şüpheli, tutuklanarak cezaevine yollandı.
Kaynak :
 
Üst